DOĞRU KODLAMAYLA " SIFIR " STRES

 

Doğru kodlamayla sıfır stres :)

 

Stres, hayatımızın hemen her alanında boyut ve içerik değiştirerek baş göstermektedir.

 

Ancak en yoğun maruz kaldığımız yerler ne yazık ki profesyonel iş hayatı.

Çalışma hayatının yoğunluğu, sistematik mobing, statüsel başarı ve ekonomik kazanç kaygıları bir süre sonra işle stresi eş anlamlı hale getirmektedir.

Tüm bunlara bir de metropol karmaşası, hava kirliğinin yol açtığı kanser riski korkusu, uzun mesailerin üzerimiz de bıraktığı fizyolojik ve zihinsel lezyonlar, ulaşımın zaruri eşlikçisi olan trafik ve sağlıksız beslenme eklenince stres hayatımıza tümüyle nüfuz etmiş oluyor ve baş çıkılamaz bir hal almaktadır.

 

Bu noktada ise ya stresle yaşamayı öğrenmeye çalışarak hayat kalitemizi düşürüyoruz ya da günü kurtarmaya çalışarak stresi erteliyoruz.

Peki stresle baş etmeyi, hatta ondan tamamen kurtulup hayat kalitenizi yükseltmeyi hiç düşündünüz mü?

Size içinize bakın, hayatı daha pozitif görün, kaygılarınızdan kurtulun ve spiritüel yaşamınızı destekleyecek aktivitelerde bulunun gibi önerilerde bulunmayacağız. Stresi tek ve net bir formülle, doğrudan çözmek istiyorsanız lütfen yazıyı okumaya devam edin ve onu nasıl yeneceğinizi görün.

 

Beslenme rutininizi ve oluşturmuş olduğunuz lezzet hafızanızı düşünün.

Tükettiğiniz besinler siz de nasıl bir etki yapıyor? Kimi zaman sağlıklı beslendiğimizi düşünerek ve performansımıza katkı sağlayacağını zannederek tükettiğimiz besinler günün sonunda daha rahatsız ve demotive hissettiriyorsa bir yerlerde yanlış yapıyoruz demektir.

 

Doğal besinlerin bizde oluşturduğu metobolik rahatlık hissine bir de psikolojik rahatlamayı ekleyelim. Doğal beslenmeye başladığınızda 1 haftanın sonunda bile fizyolojik ve psikolojik rahatlamayı hissetmeye başlayacaksınız. Peki stres bunun neresinde diyebilirsiniz. Aslında tam da ortasında. Çünkü nasıl hissettiğimizi belirleyen duygular, hormonlarımıza gönderdiğimiz kodlarda saklı. Bunu kısaca hormon eşittir duygu olarak düşünebiliriz. Bu bağlamda nasıl beslenirsek yani hormanlarımıza ne kodlarsak öyle hissederiz. Konu stresi egale etmek olduğunda üzerinde çalışmamız gereken ve doğru kodlar göndermemiz gereken hormonlar Seratonin, Dopamin, Oksitosin ve Endorfin dir.

Bu hormonlar doğru çalıştığında genel hatlarıyla bizi: Neşeli, canlı, zinde, keyifli, hayata bağlı, kendine güvenli, sevgi dolu, şefkatli, cömert ve paylaşımcı hissettirir.

 

Tüm bunların sağlandığı bir bünyede stres barınabilir mi sizce?

Doğal beslenin, egzersiz yapın, güneş ışınlarından faydalanın, triptofan içeren gıdaları (yumurta, badem, hindi eti, tavuk, soya, süt ve süt ürünleri, mandalina, muz, kakao, susam, fıstık, biftek, un, kahvaltılık tahıllar) tüketin ve mümkünse biyolojik saatinize göre uyuyun. Edinilmesi oldukça zahmetsiz olan bu alışkanlıkları rutininizde değiştirerek, stresi yok edebilir ve yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz.

 

Bedeninizi ve beyninizi iyi beslemek, doğru destekleyici ürünlerle kontrolü elinizde tutmak ve

Doğal yaşam hakkında ihtiyaç duyacağınız her şey için web sitemizi ziyaret edebilir ya da Göztepe de bulunan mağazamızı daki geniş ürün yelpazemizi yakından inceleyebilirsiniz.

 

Kendinize iyi davranmanız dileğiyle.

Sevgiyle ve sağlıkla Kalın

 

A+ Doğal Yaşam Ürünleri